Twitter'da Paylaş !

2 Haziran 2011 Perşembe

Aşkta Zaman Kavramı

Merhaba arkadaşlar,

Bu haftaki yazımızın konu başlığını Hüseyin Savaş (filozofhuso) seçti.Konuya girmeden önce ona teşekkürlerimi sunar ve bir hatırlatma yapmak istedim.Bundan sonra yazımızın konu başlıklarını siz seçiyorsunuz.Detaylı bilgi vereceğiz :)

Dönelim konumuza.. Aşkta zaman kavramı deyince aklınıza ne geliyor? İlişki süreleriyse yanılıyorsunuz.Konumuz onunla değil "Eskiden Aşklar - Günümüzde Aşklar" bölümleriyle inceleyeceğiz.

Önce eski zamandaki aşkları göz önünde bulundurarak bir giriş yapmak istiyorum ;

Romantizmin bol olduğu zamanlar kuşkusuz ki eski zamanlardır.Basit iletişim araçlarıyla değil çok zor şartlardaki iletişim araçlarıyla iletişime geçmek oldukça zor olmalı.Şiir dolu mektuplar,ucu yakışmış mektup kağıtları,parfüm kokusu veya saç teli gibi ayrı ayrı şeyler var.Bence onlar;aldığım bir çok sms veya e-mail'den iyidir.En azından saklanabilir.Karşıdaki insanın duygularını hiç bir şekilde etkilemeden size taşır.Mektubu bir kenara bırakalım çünkü anlatmaya kalkarsak bu işten çıkamayız.Eski zamanda aşk her konuda günümüzdeki aşktan üstündür.Tabii bu benim fikrim.Eskiden insanlar sevdiklerinden haber alamayınca merak eder haftalarca,aylarca hatta yıllarca bekledikleri olurmuş.Bu durum 'ilişkilerin uzun sürmesi' konusunda da baya bir etkilidir.Sevgilinizin her daim yanında olmayacaksınız.Bu da karşılıklı özlem ve sevgiyi arttırır.Yani sıkılmaz insan.Ama günümüzde böyle değil maalesef.

Günümüzde ise;sevgiler günlük hatta saatlik.İnsanlar aşkı soyut kavramdan somutlaştırmaya çalışmışlar.Gerçekten aşk yaşayanlara lafım yok ama eğer onlarıda incelersek:

Haber alamadığı bir zamanda ulaşabileceği bir facebook adresi,twitter adresi,telefon numarası var.Hemen ulaşabiliyorsunuz.Ne kadar kolay değil mi?

Hediyelerde maddiyata önem verilir hale gelmiş.

En önemlisi duygu kalmamış.

Bence aşk bir parkta el ele tutuşup öpüşmek değildir.Karşındaki insanın sana olan hislerini hissetmektir aşk ! Yıllar geçse de zamanın değiştiremeyeceği tek şeydir aşk..

İnsanlar değişir ama aşk asla !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder